Біологічний компютер.

Список форумов ГДР

Описание: Форум Григория Радченко
Модератор: Vova Kran

Біологічний компютер.

Сообщение #1 grigori37 » 16 сентября 2016, 05:11

З чого складається сучасний компютер? Головними в ньому є програма і машина Тьюрінга. В програмі записано завдання які має виконувати машина. Складаючи програму програміст наперед має знати кінцевий вигляд своєї задумки і шлях до неї. Мушина Тьюрінга крок за кроком виконує записане в програмі, і видає результат в задуманому програмістом вигляді. Звичайно, компютеру потрібне живлення, і ще багато чого, але головним є те, що названо.

А тепер погляньмо на людину. Вона бере початок із злиття двох гаплоїдних клітин, гамет, що несуть в собі генетичну програму - скручений ланцюг генів (хромосому) від мами і тата. При зближенні гамет відбувається «вибух»: хромосоми розриваються, гени розлітаються, перемішуються і формують пару нових хромосом, що несуть в собі плани людини. Утворюється нова клітина, зігота. Вона ділеться перетворюючись в ембріон, за тим в плід і дитину. Це відбувається в утробі матері при певній температурі в ізольованому обємі, заповненому густою рідиною складеною із дрібних фрагментів, молекул і атомів необхідних для побудови органів і тканин нового огранізму. Хромосомна програма зіготи присутня у всих клітинах її потомства і не тільки управляє ростом організму, а і керує його визріванням після народження і переходу до самостійного життя. Знаходячись, в кожній клітині зрідого організму, вона (програма) продовжує управляти поведінкою людини: вимагає одружитися, народжувати дітей, виховувати і навчати їх вживатися в оточуюче середовище і скращувати його, і закінчувати життя організму, а сама, в створених нею гаметах, окремими генами продовжує жити в інших людях. Такими циклами реалізується безсмертя наших генів, а разом з ними і виду.

Отже, маємо теж компютер, мета якого побудова організму, реализація головної події, народження і виховання потомства, виживання в оточуючих умовах і закінчення (організму) життя. Роль програми виконує хромосомний код, зформований із набору генів мами і тата. А виконавцем такої програми є хаотичний рух життєтворних дрібних елементів під дією температури 36,5̊Ϲ. Поступово із цього хаосу, по плану з хромосомного коду, організується новий організм. Хочеться таке порівнювати побудовою трикутника Серпінського з використанням хаосу.

Відмінність сучасного компютера від описаного вище по-перше в способах відтворення програм: в першому випадку програма пишеться абстрактними символами і живим програмістом. В другому – вона представляється набором молекул ДНК, налаштованих у строго впорядковану послідовність, завдяки їх здатності «прилипати» одна до однієї найекономітнішим чином. Такий спосіб упорядкування генів в хромосомах викликає недовіру, вона в тому, що вокористовуються лише фізико-хімічні властивості генів. Там хочеться бачити чиюсь волю і розум! або «запутаність».

Відрізняються і машини. У машині Тьюрінга «каретка» або залишається на місті, або міняє положення переміщуучись вперед або назад. А в приведеному нижче варіанті компютера вона може переміщуватися в любому напрямку (хаос або вірогідність).

В усе оце можна було б повірити якби не фізики із своєю квантовою механікою, що не визнає фізичної реальності у мікро-світі. Ось висновок одного із основоположників цієї теорії, Хейзенберга: «...атоми і елементарні частинки самі по собі не реальні: вони складають скоріше світ можливого, а не світ предметів і фактів». То може і справді якась невідома сила формує молекули ДНК в хромосомні коди, які служать планами для росту і життя? Адже програмісти складають із неіснуючих (абстрактних) символів програми і ми їх ефективно використовуємо. Тут люди виступають в ролі божеств.

Для звязку з оточуючим середовищем природа нагородила людину сенсорними органами і централиною нервовою системою з головним мозком. Цей комплекс теж являє собою великий компютер. Його завдання забеспечити виживання організму, тобто приймати сигнали від середавища, аналізувати їх, визначати рішення і посилати відповідні команди мязам. Особливою ознакою комплексу є великий обєм памяті, в якій міститься увесь життевий досвід, знання і навики людини. Як він функціонує більше знають фахівці, а мені хочеться думати, що цей комплекс працює з моделями ситуацій, з уявними фрагментами дійсності, і без «запутаності» не обходиться. Тут інстинкти, тобто вимоги хромосомного коду приміряються до моделей реальності, побудованих на основі сенсорних сигналів, і на цьому грунті приймаються рішення. Все це робиться швидко отже не на біо - хімічній, а на фізичній основі. Як таке здійснюється не уявляю!
grigori37
Легенда сайта

Вернуться в ГДР

Кто сейчас на сайте

Сейчас этот форум просматривают: 1 гость

cron