Експеримент

Список форумов ГДР

Описание: Форум Григория Радченко
Модератор: Vova Kran

Експеримент

Сообщение #1 grigori37 » 15 ноября 2016, 05:51

В другій половині минулого століття амероканський вчений-етолог, Джон Келхун, провів ряд цікавих експериментів намагаючись просвітити майбутнє людства. Великого розголосу набув останній дослід виконаний в 1972 році на мишах, його мета полягала у вивченні впливу густини популяції на паттерни поведінки гризунів.

В бак площею, приблизно, 2х2 і висотою 1,5 метри було посаджено 4 пари здорових дорослих мишей. Харчі, вода, температура і чистота повітря забеспечувалися так, що турбуватися про них мишам було нічого, вони потрапили в «мишиний рай». Без турбот в баку могло проживати більше 6000 тварин. Тільки при досягненні чисельності «населення» більше ніж 3840 могла виникнути проблема із схованками, але кількість популяції ніколи не перевищувала 2200. Дослід розтягнувся на 1780 діб, тобто ледве не на 5 років (≈ 4,8).

Перші пари мишей швидко освоїлися і почали плодитися. Цей період Келхун назвав фазою А. З моменту народження перших мишенят поголів̓я мешканців баку стало зростати експоненціально, подвоюючись через кожні 55 діб – фаза В. Невдовзі почалася остання фаза життя мишинного раю, фаза смерті, D. Вона характеризувалася появою «красивих». Це були самці з нехарактерною для звичайних мишей поведінкою: вони ухилялися від боротьби за території і самок, не проявляли бажання спарюватись, вибирали пасивний спосіб життя, їли, спали, чистили свою шерсть.

Для мишей в природніх умовах головним є ухажування за самкою, розмноження і турбота про потомство, захист території і дітей, участь в ієрархічних соціальних групах. Від усього цього зламані психологічно «красиві» відмовлялись. Келхун назвав відмову від складних паттернів поведінки «першою смертю», або «смертю духу». Після неї неодмінно наступає фізична смерть, «друга смерть». Вона неминуча і приходить скоро. В результаті «першої смерті»значної частини популяції, вся колонія вимирає навіть в умовах «раю». В 1972 рокці остання миша здохла на 1780 –му дні досліду. Всього таких дослідів було проведено 25, і всі закінчувалися одинаково.

Про експерименти Келхуна можете прочитати в Інтернеті. Я навмисне не привожу висновків з нього зроблених вченим. Робіть їх самі, якщо бажаєте.
grigori37
Легенда сайта

Вернуться в ГДР

Кто сейчас на сайте

Сейчас этот форум просматривают: 1 гость

cron