Щуряча ієрархія

Список форумов ГДР

Описание: Форум Григория Радченко
Модератор: Vova Kran

Щуряча ієрархія

Сообщение #1 grigori37 » 20 ноября 2016, 10:45

Бажання пізнавати світ, знати оточуюче середовище і себе єсть у кожної людині. Ці якості найактивніше проявляються у молодому віці, але не покидають нас до самого кінця. Вони є важливим складовим елементом на шої свідомості. Із того, що ми знаємо вибудовується свідома поведінка кожного.

Існує думка, що природа сама дає відповіді на все, що нас цікавить, треба тільки вірно ставити питання і правильно тлумачити відповіді. В останьому ділі людство накопичило великий досвід і продовжує його збагачувати. Я недавно писав про досліди етолога Джона Келхуна. Этоло́гія це дисципліна зоології, вивчаюча генетично обумовлені поведінки тварин і людей. Келхуна цікавило, як змінюється поведінка мишей в умовах «щасливого» життя на обмеженій території. Висновки з проведених дослідів не можна прямо переносити на людей, люди - не миші, але в них теж сидить звір і тому – цікаво.

А ось одному допитливому французу, Дідьє Дезору, прийшло в голову дізнатися глибше про ієрархію в суспільстві щурів (крис). Переконавши у важливості і актуальності теми тих хто управляв фінансами, він отримав необхідні кошти і в 1995 році здійснив ряд необхідних дослідів. Звіт про них читайте тут http://www.mpipks-dresden.mpg.de/~denysov/JJ/Saigon1/Olly/fulltext.pdf, а я своїми словами розповім про них,прочитавши перекрад у своїх Сіонських мудреців.


В одну клітку, а дослід повторювався в двадцяти клітках, поміщалося шість щурів. Єдиний вихід із клітки вів у басейн з водою, який треба було перепливати щоб дістатися до корму. Звірьки не кидалися разом у воду за кормом, а все виходило так ніби вони розділили між собою соціальні ролі: два експлуататори, двоє виконували роль рабів, один незалежний плавець (автоном), а один зламаний, усима битий, кормившийся залишками.

Події в щуриних групах протікали завжди по одному сценарію, так: двоє рабів пірнали у воду і поверталися в клітку з кормом. Тут же експлуататори починали їх бити, і били доти, поки ті не віддавали корм. Експлуататори наїдалися, раби доїдали залишки. Експлуататори самі ніколи не плавали. Незалежний (автоном) був сильним плавцем, зїдав те, що діставав сам. Зламаного усі били і харчувався він крихтами, що залишалися після всіх.

Щоб краще зрозуміти механізм щурячої ієрархії Дідьє Дезор помістив шість експлуататорів із різних груп в одну клітку. Щури билися всю ніч, а на ранок розділились: два експлуататори, два раба, незалежний і зламаний. Такий же результат слідував, коли саджали в клітку одних рабів, незалежних і зламаних.

Дослід продовжили в клітці з 200 щурами. Звірьки билися ніч. Ранком трьох, з обідраною шкірою, знайшли розіпнутими на сітці. Висновок: чим чисельніше щуряче стадо, тим більше жорстокості дозволяє собі його еліта по відношенню до рядових особин, крім того експлуататори утворили ієрархію своїх помічників,щоб з їх допомогою навязувати свою волю іншим і не обтяжувати себе терором підлеглих.

Як і усі люди я знав, що в щурячі гурти мають свою ієрархію, але не догадувався, що її модель така близька і зрозуміла до дрібниць.
grigori37
Легенда сайта

Вернуться в ГДР

Кто сейчас на сайте

Сейчас этот форум просматривают: 1 гость

cron