Важливі фактори

Список форумов Политика

Описание: Обсуждаем политику, власти и все что с этим связано
Модераторы: terrible, Vova Kran

Важливі фактори

Сообщение #1 grigori37 » 09 января 2011, 12:38

Вчора слухав професора Юрия Нісневича, відома в Росії людина, голова велика, лиса, вік - пожилий. Ставилося питання: Які основні причини того, що Росія "дошла до жизни такой". Мається на увазі укріплення вертикалі влади Путіним, що веде до тотамітаризму. Подібне хочуть повторити нинішні правителі України.
Професор назвав чотири причини, які, на його думку, є головними в формуванні нинішнього державного укладу Росії, і які треба нейтралізувати, щоб вийти на дорогу демократії, уникнути застою.
Перша причина: Номенклатурний фактор. Як показує досвід, ніяких прогресивних реформ ні в політиці, ні в бізнесі запровадити не вдастся, доки у владі будуть чиновники їз старою, минулою, ідеологією. Нове повине приходити з новими людьми, стара номенклатура на нове нездатна. Отже, реформаторам перш за все треба думати про те з ким проводити реформи.
Друга причина: Економічний детермінізм. Зацикленність на уявленнях, що головне - економіка, варто що б запрацював бізнес, а все інше уладнаєжться само собою. Як у історичному матеріалізмові:"Общественное бытие определяет сознание". Але на ділі виходить те так. "Бытие и сознаные" нерозривні, не вірно думати, що хтось когось визначає, разом з економікою треба ладнати і політику. Треба розуміти, що людина - це думаюча матерія, а не тіло в яке вдихнута душа.
Третя причина: Політична корупція. Це коли Президент говорить: "Я поза партіями, я для усіх". Це означає, що Президент і його помічники стають політичними гравцями, наряду з партіями, а завдяки адміністративному ресурсові подавяють інших гравців. Так не повинно бути. Президент має виражати ідеї своєї партії і вести чесне змагання з іншими політичними силами.
Четверта причина: Приємственність. Ельцин передав владу Путіну сказавши: "Тримайся визначеного курсу." Путін виконав наказ, але наказ був невірним. Приемственність означає стабільніст, відсутність змін, застій. Природа існує тільки у вічному русі, вічно одне міняється іншим. Людське суспільство це частина природи, а його організації необхідні оновлення і переміни. Як часто це повинно відбуватися, це вже інша справа.
grigori37
Легенда сайта

Вернуться в Политика

Кто сейчас на сайте

Сейчас этот форум просматривают: 1 гость

cron